Adres: Centrum Osteohelp.pl ul. Limanowskiego 15/13, 30-551 Kraków

Osteopatia – co to jest, czym zajmuje się osteopata?

Medycyna osteopatyczna jest systemem opieki zdrowotnej, która w celu postawienia diagnozy i leczenia chorych wykorzystuje manualne badanie pacjenta. Osteopatia to pełnoprawna dziedzina medycyny, która w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych traktowana jest na równi z lekarzem specjalistą. Osteopatia góruje nad innymi terapiami leczniczymi podejściem holistycznym. Traktuje ona ciało ludzkie jako jedną, spójną i współzależną od siebie całość. Celem badania osteopatycznego jest odnalezienie pierwotnej dysfunkcji, która często w sposób łańcuchowy powoduje napięcia w innych obszarach organizmu wywołując jednocześnie szereg różnych objawów.

Pierwotna dysfunkcja ciała zazwyczaj ma swój początek w odległej przeszłości i pozornie nie wydaje się mieć powiązania z występującymi objawami. Przykładem pierwotnego problemu mogą być zarówno przebyte niegdyś urazy, choroby, infekcje, operacje i pozostałe po nich blizny, jak i nasilony stres niosący różnego rodzaju zaburzenia somatyczne a także nieprawidłowa higiena życia i pracy.

Osteopatia jest dziedziną medycyny, która nie korzysta z farmakologii. W stosunku do medycyny klasycznej w sposób niekonkurencyjny i niekolizyjny współgra z jej założeniami oraz zasadami leczenia gwarantując korzystne uzupełnienie metod i znaczne przyspieszenie efektów terapeutycznych.

Osteopatią rządzą następujące nadrzędne zasady:

  • Ludzki organizm stanowi całość.
  • Budowa ciała i zachodzące w nim procesy są wzajemnie powiązane.
  • Organizm posiada zdolności autoregulacyjne oraz umiejętność utrzymania homeostazy.
  • Pobudzenie naturalnych sił ludzkiego ciała prowadzi do pokonania choroby.

Zapraszam na BEZPŁATNĄ konsultację

Dokuczają Ci bóle kręgosłupa, odczuwasz drętwienie rąk, nóg? Masz zawroty głowy, czujesz ciągłe zdenerwowanie, nadmierne napięcie mięśniowe? Masz zaburzenia snu, obniżoną odporność? Umów się na bezpłatną konsultację trwającą 15-20 minut. W trakcie konsultacji dowiesz się czy Twoje dolegliwości mogą zostać poddane terapii.

Gabinet osteopatii Kraków

Adres: Centrum Osteohelp.pl
ul. Bolesława Limanowskiego 15/13,
30-551 Kraków

Godziny pracy

Sprawdź grafik

Telefon

Telefon: 884 055 955

E-mail

[email protected]